..:: KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ FORUMU ::.. Forum Ana Sayfa ..:: KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ FORUMU ::..
site statisticsK.Sarıçubuk81 Spor Kulübü Derneği Forumu
 
 SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 
Yönetim Kurulumuz'dan Datça Yerel Gazetelerine ziyaret!

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    ..:: KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ FORUMU ::.. Forum Ana Sayfa -> Basında Kulübümüz
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Umut YıldırımKayıt: 07 Oca 2008
Mesajlar: 142
Konum: İstanbul

MesajTarih: Sal Şub 02, 2010 1:17 pm    Mesaj konusu: Yönetim Kurulumuz'dan Datça Yerel Gazetelerine ziyaret! Alıntıyla Cevap Gönder

Yönetim Kurulumuz'dan Datça Yerel Gazetelerine ziyaret!KAYNAK = YARIMADANIN Sesi Gazetesi :
http://www.yarimadaninsesi.com/habergoruntule.asp?bolum=2540&uyeid=0

“KİMSENİN ALTERNATİFİ DEĞİLİZ. BİZ, ALEVİ BEKTAŞİSİYİZ”

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi heyeti ilçede faaliyet gösteren yerel gazeteleri ziyaret etti.

Y.Sesi: Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi, ilçede faaliyet gösteren yerel gazetelere ziyarette bulundu. Bu ziyaretler kapsamında Başkan Murat Yıldırım beraberindeki ilçe sekreteri Yunus Eskiköy ve sayman Ali Ekber Taşdelen dün Gazetemizi de ziyaret etti.
Ziyarette, Vakfın Datça'daki çalışmaları hakkında da gazetemize bilgi veren vakıf yetkilileri Yarımada'nın Sesi aracılığıyla Datça halkına seslenerek “İlkelerimizi benimsiyorsanız bize geliniz kucaklaşalım, güçlenelim ve kültür zenginliklerimizi koruyup çoğalalım” çağrısında bulundu.

“BİZ, ALEVİ BEKTAŞİSİYİZ”

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi yönetim kurulu adına açıklama yapan başkan Murat Yıldırım vakfın amacı ve ilkeleri konusunda açıklamalarda bulunurken, yönetim kurulunu da tanıttı.
Yıldırım, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'nda herkesin Alevi-Bektaşi geleneğinin insan sevgisini, çağımız insanının en önemli gereksinimi olan dostluğu, karşılıklı güveni ve insan ilişkilerini düzenleyen demokratlığı, eşitliği ve laikliği bulacağını söyledi. Vakıfta mezhepçilik yapılmayacağını, dil, din, ırk ve inanç ayrılığının gözetilmeyeceğini de belirten Yıldırım açıklamasında şunları söyledi:

“Merhaba Datçalı Canlar

Vakfımızda Alevi-Bektaşi geleneğinin insan sevgisini, çağımız insanın gereksinimi olan dostluğu, karşılıklı güveni ve insan ilişkilerini düzenleyen en önemli gereksinimi olan dostluğu, demokratlığı, eşitliği, laikliği bulacaksınız. Vakfımızda mezhepçilik yapılmayacağı gibi, dil, din, ırk ve inanç ayrılığı da gözetilmeyecektir. Bizi bu çatı altında bir araya getiren ilke, insana olan saygı ve sevgidir. İnsan şu ya da bu kalıba uyduğu için değil, salt insan olduğu için seviyoruz. Ancak, Atatürk'e ve laik Cumhuriyet ilkelerine bağlılıktan asla ödün vermeyeceğimizi ve ilkelere sahip çıkan herkesin dostumuz olduğunu özellikle vurgulamak isteriz.
Şunun da altını çizeriz ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Alevi-Bektaşi kültürünü sonsuza dek yaşatmak için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye kararlıyız. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'nın amaçları, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, laik ve demokratik ilkeler üzerine inşa edilmiştir.

Gerçek yol göstericinin bilim olduğuna inanıyoruz. Geçmişle ilgili olarak kimseye küskünlüğümüz, kırgınlığımız ve düşmanlığımız yoktur. Günümüzü dostluk içerisinde yaşamak, yaşam biçimimizle geleceğe örnek olmak istiyoruz. Çatımız altında yobazlığa ve zorbalığa da yer yoktur. Kimsenin alternatifi değiliz. Biz, Alevi-Bektaşi'siyiz. Bizi tanımadan hüküm vermeyiniz, tanımak için bize sorunuz. Açıklama yapmaktan mutluluk duyarız. Bilerek veya bilmeyerek Alevi-Bektaşiliği geçmişe gömenler; günümüzdeki etkinliğimizi göz ardı edenler; günümüz ve gelecekteki laik Türkiye Cumhuriyeti ile Atatürkçülüğün güvencesi olduğumuzun bilincine varamayan bizden değildir. İlkelerimizi benimsiyorsanız bize geliniz kucaklaşalım, güçlenelim ve kültür zenginliklerimizi koruyup çoğalalım. Sizin için kapımız sonuna dek açık; korkmadan, çekinmeden girin içeri.
Hoş geldiniz.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

***Başkan: Murat Yıldırım ***Başkan Yardımcısı: Cemalettin Köse

***Sekreter: Yunus Eskiköy ***Sayman: Ali Ekber TAşdelen

***Üyeler: Hıdır Kurum, Hatun Yıldız, Ali Asker Akkaya”
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder

Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    ..:: KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ FORUMU ::.. Forum Ana Sayfa -> Basında Kulübümüz Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

 
Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye