..:: KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ FORUMU ::.. Forum Ana Sayfa ..:: KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ FORUMU ::..
site statisticsK.Sarıçubuk81 Spor Kulübü Derneği Forumu

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 
Aygül Yıldırım Asya'dan Avrupa'ya yüzerek geçti..!

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    ..:: KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ FORUMU ::.. Forum Ana Sayfa -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Umut Yıldırım

MesajTarih: Pts Ağu 17, 2009 11:56 am    Mesaj konusu: Aygül Yıldırım Asya'dan Avrupa'ya yüzerek geçti..! Alıntıyla Cevap Gönder

Aygül Yıldırım Asya'dan Avrupa'ya yüzerek geçti..!

Asya'dan Avrupa'ya Uluslararası Yüzme Yarışmaları'nın 21.si bu yıl 19 Temmuz 2009 Pazar günü Saat 10:00-13:00 arası Kanlıca-Kuruçeşme parkurunda Yapıldı.Hemşerimiz Aygül Yıldırım Kendi kategorisi olan (31 -35) Bayanlar'da 6 bin 500 metrelik bir parkurda gerçekleştirilen Yüzme Yarışında 1:30:27 derece ile 12. olmuştur. Aygül Yıldırım'ı kutlar başarıların devamını dileriz!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen Asya’dan Avrupa’ya 21. Uluslararası Boğaziçi Yüzme, Kürek, Kano ve Yelken Yarışları İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirildi.

Kanlıca İskelesi’nden start alan ve Kuruçeşme Cemil Topuz Parkı’nda son bulan yarışlara 26 ülkeden toplam 713 sporcu katıldı. Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile birlikte birçok tanınmış sima da yarışlarda mücadele eden sporcular arasında yer alırken, Kürşad Tüzmen genel klasmanda 34., kategorisinde ise 1. oldu. Yüzme genel klasmanda ise birinciliği 54.01 dakikalık derecesiyle Bulgar Dimitar Metodiev Videnov elde ederken, Abdulhalim Lafçı 54.03’lük derecesiyle ikinci ve Fransız Denis Turan ise 55.00’lık derecesiyle üçüncü oldu.

6 bin 500 metrelik etabı tamamlayarak kategorisinde birinciliği elde eden eski devlet bakanı Kürşad Tüzmen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yarışmada zorlandığını belirterek, "Asya ve Avrupa’yı birleştiren dünyanın en güzel yarışı bu. Yarış, enerjinin, ticaretin, dinlerin, dillerin, kültürün kesiştiği bir noktada yapılıyor. Yarışa katıldığım için çok mutluyum. Bu yarış İstanbul’un ve Türkiye’nin tanıtımı için çok önemli" diye konuştu. Tüzmen, ayrıca tüm Müslüman dünyasının Miraç Kandili’ni kutladı.

Yüzme kategorisinde ikinciliği elde eden sporcu Abdulhalim Lafçı ise, ikinciliği elde ettiği için mutlu olduğunu ifade ederek, "Geçen yıl da bu yarışmaya katılmıştım ve ikinci olmuştum. Bu yıl da iyi mücadele ederek, derece yaptım. Zaten yüzme sporuyla uğraşıyorum. Böyle bir derece aldığım için mutluyum" şeklinde konuştu.

Yüzme kategorisinde mücadele eden Atlan Değerli de, yarışmanın kendisi için güzel geçtiğini belirterek, "Ben bu yarışlara ilk defa katılıyorum. Bugün burada iyi bir mücadele verdiğimizi düşünüyorum. 6 bin 500 metrelik bir etaptı ve boğazda yoğun akıntı vardı. Fakat biz mücadelemizi en iyi şekilde verdik. Organizasyonu düzenleyen herkese teşekkür ediyor ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutluyorum" şeklinde konuştu.

3. BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NE KARŞI EYLEM YAPILDI

Yarışlardan sonra düzenlenen ödül töreni sırasında bir grup, İstanbul Boğazı’na yapılması düşünülen 3. köprü nedeniyle protestoda bulundu.

Kano yarışlarında kategorisinde birinci olan ve Dakar Rallisi’nde de Türkiye’yi temsil eden Kemal Merkit’in ödül aldığı sırada üzerinde ’’3. köprüye hayır’’ yazılı dövizi açmasıyla beraber, içinde sporcuların da bulunduğu grup ellerinde bulundurdukları dövizleri havaya kaldırarak, tepkilerini dile getirdi.

Öte yandan yarışlardan görüntü almaya çalışan helikopterin çok alçaktan uçması, yüzücülerin rahatsız olmasına neden oldu.

Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder

Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    ..:: KUMKAPI SARIÇUBUK 81 SPOR KULÜBÜ FORUMU ::.. Forum Ana Sayfa -> Duyurular Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız